Web Sitesi Tasarımı

Size özel web sitesi tasarımı

İsteklerinize yönelik ve son trend web tasarımı için en doğru adres Digimooz. İyi bir tasarım çalışması, iyi bir analizle başlar. Firma beklentileri, ulaşılmak istenen hedefe yönelik araştırmalar, potansiyel müşteri beklentileri… Tamamı kendi bünyemizde bulunan grafik departmanımız, her zaman size özel tasarımlar oluşturmaktadır. Trendleri takip ediyor ve fark yaratmak için özenle çalışıyoruz. Kusursuz bir web tasarım eksiksiz olmalıdır. Yaptığımız tüm çalışmalarda buna önemle dikkat ediyoruz. İsteklerinize kulak veriyor ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak projelere güvenle imzamızı atıyoruz.

Siz ihtiyacınız olanı düşleyin, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeyi Digimooz’a bırakın. 12 yıldır, kurumsal firmaların web tasarım projelerine imza atmanın güveni ile çok rahat söyleyebiliyoruz. Her sektöre ait yenilikçi, profesyonel, farklı ve size özel projeniz için tüm bilgi birikimine sahibiz.

 

Mobil uyumlu (Responsive) web sitesi 

Mükemmel bir web tasarımınız olabilir ama tüm cihazlara uyumlu değilse eksiktir. Projenizi kim, hangi cihazdan ziyaret edecek bilemezsiniz. Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve cihazlara uyumlu oluşu sitenizi ziyaret eden kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlar. Günümüzde internet kullanıcılarının %70’i mobil cihazlardan gezinti yapıyor ve başta Google olmak üzere tüm arama motorları mobil uyumlu web sitelerine sıralamalarında öncelik tanımaktadır. Güncel tüm tarayıcılar, tabletler, mobil, her biri için web tasarımı, ekran genişliğine ve çözünürlüğüne göre şekillendirilir böylece ekrana tam uyum sağlar. 

Tüm ticari şirketlerin web sitesi tasarımından beklentisi arama motorlarında üst sırada yer almak olduğuna göre artık responsive (mobil uyumluluk) vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiştir. Tekdüze olmayın, farklı olursanız farklı kalabilirsiniz. İyi görünmek için Digimooz ile çalışabilirsiniz.

 

SEO analizi ve arama motorlarına uygun web tasarımı

İyi bir web sitesi, çok iyi bir SEO ya sahip olmalıdır. SEO (Search Engine Optimization) yani Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu. Web siteniz hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları sitenizin değerini artırarak arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlar böylece artan ziyaretçi sayısı ile web sitenizde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasına olanak sağlamaktır. SEO marka bilinirliği daha da arttırmak ve marka değerini katlamak için çok önemlidir. SEO İnternet reklamcılığı içinde en prestijli ve getirisi en yüksek pazarlama stratejilerinden biridir.

Digimooz olarak tüm projelerimizin alt yapısı bilinen SEO kuralları çerçevesinde oluşturulur. Sizin de bildiğiniz gibi web tasarım projesi yaptırmada en önemli etken bulunabilirliği artırmaktır, böylece potansiyel müşterilerin size ulaşması daha kolay hale gelecektir.

UX (User Experience): Türkçe karşılığı kullanıcı deneyimi, şirketlerin müşteri memnuniyetlerini sağlamak adına yürütülen tasarım geliştirme çalışmalarıdır. Kolay kullanım, kullanıcının keyif almasını sağlayarak müşteri memnuniyeti yaratmaktır ve bu nedenle tasarım aşamasında iyi bir kullanıcı deneyimi önemlidir. İyi bir kullanıcı deneyimi tasarımı potansiyel müşteriyi mevcut müşteriye çok hızlı bir şekilde dönüştürebilirken kötü tasarımlar ise hepsini kaybetmenize sebep olabilir.

UI (User Interface): Kullanıcı arayüzü anlamına gelir. Kullanıcılara doğru yönlendirmeler yaparak daha uzun süreli ve kaliteli etkileşimi amaçlayan tasarımlardır. Kullanıcı arayüzü tasarımı yapılırken, müşteri analizi oldukça önemlidir. Müşterilerin ihtiyaçlarını ve onların farkında olmasalar dahi daha kolay kullanım elde edebilecekleri tasarımları araştırmak, bulmak ve uyarlamak kullanıcı arayüzü tasarımcısının sorumluluğunda olmalıdır.

 

Web sitesi hazırlık süreci

Bir web sitesinin içeriği hazırlanırken müşteri beklentileri ve sizin istekleriniz çok önemlidir. Sektörünüz ve firmanız ile ilgili her bilgi doğru şekilde yer almalıdır. Verilmek istenen her bilgi kullanıcıyı sıkmayacak şekilde kısa ve şekilde hazırlanmalıdır. Metinler iyi bir Türkçe ve dil bilgisi kuralları çerçevesinde özenli şekilde hazırlanmalı ve gerekli kontrolleri sağlanmalıdır. Ve tabiki en önemlisi SEO kurallarına göre hazırlanarak daha fazla kitleye ulaşması sağlanmalıdır. Metinler fotoğraflarla renklendirilmeli ve metinler kadar benzersiz olmalıdır. Farklı olmak için fark yaratmalısınız. Sadece size özel farklı ve yenilikçi tasarımlar için her detaya dikkat ediyor ve en iyisi için özenle çalışıyoruz.