Mobil Arayüz Tasarımı

Mobil uygulamanızı mobil arayüz tasarımı ile kusursuz bir hale getirmek ister misiniz?

Yapılan çeşitli araştırmalar doğrultusunda internet kullanıcılarının önemli bir kısmının internete mobil cihazlar aracılığı eriştiğini söylüyor. Bu doğrultuda markaların da hedef kitlelerine ulaşmak için mobil uygulamalar hazırlaması ve web sitelerini mobil uyumlu hale getirmesi kaçınılmaz oluyor. Siz de kullanıcıların markanızın sanal ortamda ki temsilcileri olan web sitenizde ve mobil uygulamalarınızda en iyi deneyimi yaşamasını istiyorsanız kaliteli ve profesyonel bir mobil arayüz tasarımı hizmetinden faydalanmalısınız. 

Kaliteli Mobil Arayüz Tasarımının Önemi

Mobil cihazlar için tasarım yaparken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Günümüzde insanlar, kritik zamanlarda telefonlarıyla her zamankinden daha fazla etkileşimde bulunuyor. Ortalama bir internet kullanıcısı günde 5 saatini cep telefonunda geçiriyor. Bu zamanın büyük çoğunluğu uygulamalara ve web sitelerine harcanıyor.

İyi bir uygulama ile kötü bir uygulama arasındaki fark genellikle arayüz ve kullanıcı deneyiminin kalitesinde yatar. İyi arayüz ve kullanıcı deneyimi başarılı uygulamaları başarısız olanlardan ayıran şeydir. Günümüzde mobil kullanıcılar bir uygulamadan çok şey bekliyor: hızlı yükleme süreleri, kullanım kolaylığı ve etkileşimde bulunma eğlencesi v.b. Uygulamanızın başarılı olmasını istiyorsanız, arayüz tasarımının sadece küçük bir yönü değil, ürün stratejinizin önemli bir bileşeni olarak düşünmelisiniz.

Mobil Tasarımlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil tasarımlarında iyi bir kullanıcı arayüzü oluşturmak için bazı kritik noktalara dikkat edilmesi gerekir. Söz konusu noktalar genel olarak aşağıdaki gibidir. 

Netlik

Arayüz tasarımında kullanılacak tüm görsel öğelerin net olması ve gözü yormaması gerekir. Bu nokta da kullanıcı arayüzünde metaforlar, hiyerarşik bir düzen belirli bir dil akışı sağlanmalıdır. 

Sade Tasarım

Web sitelerinde arayüz tasarımı oluştururken abartılı tasarımlardan kaçınmak gerekir. Sade ve şık bir tasarım kullanıcıların çok daha fazla ilgisini çekecektir. 

Verim

Başarılı bir arayüz tasarımında verim son derece önemlidir. Bireylerin az zaman ve az çaba harcayarak web sitenizde ve mobil uygulamanızda dolaşmaları gerekir. Bu sayede uygulamanızı ve web sitenizi tekrar ziyaret edeceklerdir. 

Siz de mobil arayüz tasarımı ile ilgili kaliteli hizmet almak istiyorsanız Digimooz.com profesyonelliği sizleri bekliyor!