Kurumsal Kimlik Tasarımı

Marka kimliğini yansıtacak öğeleri bir araya getiren kurumsal kimlik tasarımı sizi en iyiler arasına taşır! Markanızı ve tüketici beklentilerini bir arada ele alan Digimooz kurumsal kimlik çalışmaları ile kusursuzluğu yansıtmayı hedefler.

 Kurumsal kimlik çalışmaları bir logo ya da antetli kâğıttan çok daha fazlası olarak değerlendirilmelidir. Çünkü markalar ve tüketiciler arasındaki etkileşimi kusursuz bir noktaya taşımak adına en önemli unsurlar olan bu tasarımlar marka algısını etkiler. Kurumsal bir marka algısı yaratma ve güven tesis etme ancak doğru tasarlanmış bir kurumsal kimlik ile mümkündür. Digimooz olarak tüm bu detayların farkında olmanın da avantajı ile sizlere kurumsal kimlik tasarımı çözümlerimizi sunuyoruz!

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Gerçekleşir?

Tasarım süreçlerinin hemen hepsinde olduğu gibi kurumsal kimliğin yansıtılmasında da özenli çalışmalara imza atılır. Digimooz olarak kurumsal kimliğinizi ortaya çıkarırken aşağıdaki detaylara önem veriyoruz.

Kurumsal Hikâye

Köklü ve güvenilir bir marka olduğunuzun yansıtılması maksadı ile en çok dikkat ettiğimiz konu kurumsal bir hikayenizin olmasıdır. Kurumsal kimliğinizin tasarlanması sürecinde bu detaylara önem veriyor ve sizi ön plana çıkaracak çalışmalar yürütüyoruz. Doğru stratejilerle logo ve diğer seçenekleri bütünleştiriyoruz.

Markayı Yansıtmalı

Tüketicileri etkilemede kullanılacak olan kurumsal kimlik öğelerinin en değerli yanı markayı yansıtması ve ilgi çekici olmasıdır. Digimooz olarak bu özellikleri bir arada tutmaya çalışırken marka çizgisinden ayrılmamaya büyük önem veriyoruz. Bu sayede gerçekçi ama ilgi çekici olacak bir kurumsal kimlik tasarımı sağlıyoruz.

Anlaşılabilir Çizgiler

Yeni bir marka oluşturmak ya da var olan bir markayı doğru pazarlama çalışmaları ile öne çıkarmada tasarımın en değerli yanı anlaşılabilir olmaktır. Tüketicilerin anlamlandıramadığı bir logonuzun olmasının yaratacağı olumsuzlukları bir düşünün isterseniz. Digimooz olarak bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak işlere imza atıyoruz.

Profesyonel tasarım ekibimiz ve kurumsal kimliği başarılı bir noktaya taşıyacak anlayışımız ile size katkı sağlamayı hedefliyoruz. Yenilikçi çözümleri sunarken kalite algısını da göz ardı etmiyoruz. Üstelik bütçe dostu çözümlerle de neden Digimooz’u seçtiğinizi hissetmenizi sağlıyoruz.

Kurumsal kimliğinizi baştan yaratalım istiyorsanız bize hemen ulaşabilirsiniz.

Tasarım Süreci

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde brief ile başlıyor ve markanın vermek istediği mesajı net olarak belirleyip ona uygun bir yol haritası çiziyoruz. Markanın iletmek istediklerini nasıl söyleyeceği konusunda fikirler geliştirerek mesajın hedef kitleye en hızlı şekilde nasıl geçeceğini şekillendiriyoruz. Markanın duruşu, ses tonu, özellikleri, seçilen grafikler ve renkler gibi kurumsal kimliği belirleyen öğeleri tespit ederek araştırma sürecine giriyoruz. İlgili stratejileri belirledikten sonra müşterimize sunum yaparak üretim aşamasına geçiyoruz.

Üretim aşamasında öncelikle logo, kartvizit, antetli kağıt, zarf, dosya gibi ana kurumsal kimlik parçalarından oluşan genel kimlik için çerçeveyi belirliyoruz. Bu şekilde ilk setimizi oluşturduktan sonra müşterimize sunuyoruz. Müşterimizden gelen istekler doğrultusunda düzenlemeler yapıyoruz.

Size özel hazırladığımız kurumsal kimlik çalışmalarını tüm dosya formatları ile tarafınıza teslim ediyor, eğer isteğiniz olursa bu tasarımları baskı aşaması ile ilgili süreci konusunda da destekte bulunuyoruz.